منتخب اخبار

نامه ای از دوست فراموش شده

هم شاگردی سلام ، حالا که هفته کتاب شده و شکر خدا قدری از تنهایی در آمده ام می خواستم هم تقدیر و تشکری داشته باشم از توجه بیشتری که این روزها به من می شود و گلایه ای داشته باشم از روزهای تنهایی و غربت.

آری دوست عزیز ، من همان کسی هستم که به همراه معلمان در کلاس اول ، الفبا را به تو آموختیم و تو را با خواندن آشنا کردیم .

البته ما از معلم یاد گرفته ایم که به خاطر کارهایی که انجام می دهیم منت نداشته باشیم و منظور من هم منت گذاری نیست اما از تو انتظار ندارم که مرا تنها بگذاری ، اخر من تو را دوست دارم و نمی خواهم به خاطر دوری از من دانایی هایت ناتمام بماند .

خدا را شکر می کنم به خاطر این که از آفریده هایی هستم که از طرف او بسیار مورد توجه قرار گرفته ام ، حتماً می دانی چگونه ؟

اول این که خداوند بزرگ به آخرین و بهترین پیامبرش دستور داده است که بخواند و آن هم به نام خدایی بخواند که نوشتن را آموزش داده است .

دوم این که اول معلم عالم ، به من و قلم که همواره با من است سوگند خورده است و سوم این که « قرآن کریم» که معـجزه بـزرگ آخریـن فرسـتاده اوست از همنام های من و بهترین کتاب عالم است .

من تو را ، با دشت و صحرا ، کوه و دریا ، گل و شکوفه، نماز و دعا و تاریخ و جغرافیا و رمز بقا آشنا می کنم .

قـرار نبـود رفیـق نیم راه باشیم . مـن آمـادگی دارم همان گونه که تو را با الفبا آشنا کردم ، بیشتر با کلمه ها، گروه ها و عبارت های بیشتر آشنا کنم .

یادت هست روزهای اوّل مکتب و مدرسه نمی توانستی حروف را در کنار هم بگذاری و کلمه بسازی ، بعدها این کار را به خوبی یاد گرفتی و حالا تقریباً کلمه ها را به خوبی می خوانی ، اما آیا می دانی که می شود دو باره، کلمه ها را هم کنار هم بگذاری و آن ها را به صورت یک مجموعه ( یک عبارت ) ببینی ؟

دوست عزیز اگر این کار را یاد بگیری ، ما بیشتر می توانیم با هم باشیم و تو می توانی در مدت کمتر مطالب بیشتری یاد بگیری اگر این مهارت را دوست داری به کتاب های روش های مطالعه مراجعه کن زیرا معنا و مفهومی را که ما کتاب ها منتقل می کنیم در عبارت است نه در تک تک کلمه ها.

راستی دوست عزیز ، چرا برخی از دوستان مشترکمان را در خانه ات زندانی کرده ای ؟ خودت که به آن ها سر نمی زنی ، اگر آن ها را خوانده ای و یا فعلاً نمی توانی با آن ها باشی بهتر است ، آن ها را به کتابخانه ی محله یا مدرسه و یا دوستان و هم کلاسی ها بسپاری تا دوستان بیشتری داشته باسیم ، البته یادت باشد ما کتاب هم دوستان ناباب داریم پس سعی کن بهترین را انتخاب کنی.

موفق و پیروز باشی / دوست فراموش شده ات : کتاب

سیدابراهیم سجادی زاده .مدرس دانشگاه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*